VIDEO/ Kaos në Greqi! Ndërpritet finalja e Kupës, tifozët godasin me gur kundërshtarin e Mihajt

0

Finalja e Kupës së Greqisë është përfshirë nga kaosi. Skena të pazakonta janë regjistruar mbrëmjen e djeshme, kur në fushën e lojës ishin përballë njëri-tjetrit Panathinajkosi dhe PAOK-u. Kanalapiedra kaloi në avantazh Panathinajkosin në minutën e 33-të pas një 11 metërshi, por që më pas pasohet nga një vendim tërësisht i gabuar prej tij.

Lojtari shkon të festojë përpara tifozerisë së PAOK-ut, që nuk u kursye aspak. Tifozët e kanë goditur me sendet që kishin në dorë, ndërsa njëri prej tyre goditi me gur në drejtim të  tij. Arbitri ka ndërprerë menjëherë ndeshjen dhe i drejtoi lojtarët drejt dhomave të zhveshjes. Pas një pritjeje prej 30 minutash, loja nisi sërish./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online