VIDEO/ Juventusi i heq festën Interit në fund, Dibala dhe VAR-i shpëtojnë bardhezinjtë nga humbja

0

Derbi i Italisë është mbyllur në paqe. Në “San Siro” nuk ka pasur fitues mbrëmjen e sotme, teksa ndeshja është mbyllur në barazim 1-1. Zikaltrit kaluan të parët në avantazh, duke shënuar me anë të Edin Xhekos në minutën e 17. Një predhë e Çalhanoglusë trondit traversën dhe me portën e zbrazët boshnjaku nuk e ka aspak të vështirë të bëjë atë që di të bëjë më mirë.

Rezultati qendroi i pandryshuar deri në momentet e fundit të ndeshjes, por fati nuk ka qenë në krahun e zikaltërve. VAR-i i vjen në ndihmë Juventusit, pasi në minutën e 87 akordon një penallti në favor të Alex Sandors. Dibala tregohet i saktë nga pika e bardhë e 11 metrave, nga ku e dërgon topin në rrjetë dhe i jep një pikë të vlefshme “zonjës së vjetër”./Halit Deliabashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.