VIDEO/ Jo vetëm në Superiore! Ç’akordohet VAR-i në Serie A, duhen 5 minuta për të dhënë vendimin

0

Sistemi VAR është implementuar për herë të parë në “Abissnet Superiore”, ku në disa momente mund janë hasur edhe probleme teknike të kësaj teknologjie. Problmeme këto që duket se nuk i përkasin vetëm futbollit shqiptar, teksa një situatë e tillë ka qenë prezente edhe në elitën e futbollit italian.

Në minutën e 35 arbitri ndal lojën për një penallti të mundshme në favor të Tami Abrahamit. Rasti në fjalë është rishikuar nga VAR-i dhe i gjithë procesi si rrallë herë ka zgjatur për pesë minuta. Imazhet e episodit janë bllokuar në dhomën e VAR-it dhe për këtë arsye është vonuar përgjigja për rastin në fjalë. Në fund vendimi është marrë, duke e anulluar penalltinë për një pozicion jashtë loje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online