VIDEO/ Jo vetëm Anglia, por edhe gjyqtarët nuk kanë mëshirë për Iranin! Po humbisnin 6-1, u dhanë 10 minuta shtesë

Anglia ka mundur Iranin në mes të një festivali golash. I pari do të shënohej nga ana e Bellingham. Talenti 19-vjeçari do të shënonte në të 35, teksa Saka dhe Sterling do të mbyllnin pjesën e parë dhe shpresat e iranianëve për ta dalë me pikë, 3-0.

Goli i katërt u shënua nga Saka në të 62, ndërsa Taremi realizoi golin e ngushtimit të diferencave për 4-1. Më pas ishte radha e të sapofuturit në fushë, Rashford, që të shënonte, përpara se Grealish të dërgonte shifrat në 6-1. Sikur të mos mjaftonin këto shifra, arbitrat zgjatën vuajtjen e Iranit me 10 minuta shtesë. Në fund ishte Taremi që shënoi nga penalltia për 6-2. /Sport Ekspres/