VIDEO/ Ish-sulmuesi i Skënderbeut heroi i ndeshjes, Olainka dhuron fitoren kundër Leverkusenit

0

Peter Olainka vazhdon shkëlqimin e tij në arenën europiane. Dikur pjesë e Skënderbeut në Kategorinë Superiore, ndërsa sot luan përballë yjeve të Europës me fanellën e Slavias së Pragës. Nga goli ndaj Interit, te ndeshjet dinjitoze ndaj Barcelonës, e tashmë në fushë përballë Leverkusenit.

Skuadra çeke ka fituar me rezultatin minimal 1-0 kundër ekipit të njohur gjerman dhe heroi i ndeshjes ishte pikërisht futbollisti nigerian. Në minutën e 80 të takimit, Olainka tund rrjetën me një gjuajtjeje të saktë me kokë gjatë ekzekutimit të një goditje nga këndi, duke i dhuruar kështu Slavias së Pragës fitoren së bashku me 3 pikët mbrëmjen e sotme./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.