VIDEO/ Ish-kapiteni i Rusisë shpërthen në dhunë, arbitri përfundon 4 orë në spital

Një ngjarje e pahijshme ka ndodhur në Rusi. Protagonist këtu ishte ish-kapiteni i kësaj Kombëtareje, Roman Shirokov. Episodi ka zënë vend në një ndeshje të futbollit amator, ku ish-lojtari i Zenitit ka ushtruar dhunë ndaj gjyqtarit të ndeshjes. Një penallti e padhënë në favor të Shirokov ka ndezur një debat mes tyre. Arbitri Donchenko i ka treguar futbollistit kartonin e kuq, ndërsa ky i fundit ka kaluar menjëherë në dhunë.

Grusht në fytyrë dhe më pas shkelma në momentin kur gjyatari gjendej përtokë, kanë bërë që Donchenko të përfundonte më pas në spital. Plot 4 orë ka kaluar ky i fundit nën kujdesin e mjekëve, duke qepur plagët e marra nga goditjet. Ndërkohë Shirokov është larguar nga televizioni “MatchTV”, ku kishte rolin e analistit dhe ekspertit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online