Covid-19 bëhet problem për Champions League, shtyhet ndeshja e klubit shqiptar

0

Ndeshja finale për raundin paraeliminator të Champions League mes Dritës dhe Linfield është shtyre. Është vetë klubi nga Irlanda e Veriut që përcjell udhëzimin e UEFA-s përmes faqes zyrtare në rrjetin social “Tëitter”. Shkak për këtë ka qenë fakti se një tjetër lojtar i skuadrës nga Gjilani ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Në këto kushte autoritetet e Zvicrës, vend në të cilin do të luhej takimi, në bashkëpunim me qeverinë europiane të futbollit kanë vendosur të shtyjnë këtë takim. Pandemia bëhet në këtë mënyrë një problem edhe për Champions League, teksa ekipet duhet të presin ende për të luajtur sfidën mes tyre, që përcakton se cila do të kalojë në fazën tjetër./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.