VIDEO/ Interi siguron kalimin në gjysmëfinale, Asllani fiton “derbin“ e shqiptarëve me Gjimshitin

0

Kupa e Italisë ka njohur sot gjysmëfinalistin e parë. Interi ka mposhtur minimalisht 1-0 Atalantën dhe pret i pari biletën për 4 më të mirët e këtij kompeticioni. Goli i parë i këtoj takimi u shënua në minutën e 57 dhe mban autorësinë e Darmianit. Ky i fundit shfrytëzoi një asist të Lautaro Martinezit për të ndëshkuar bergamaskët dhe për t’i dhënë më pas fitoren ekipit të tij.

Berat Gjimshiti ishte titullar në këtë përballje, ku u ngrit sërish në nivelin e dikurshëm. Mbrojtësi shqiptar bëri një paraqitje pozitive në prapavijë, megjithëse nuk mundi dot të kualifikohet më tej. “Derbin“ mes shqiptarëve e fitoi Kristjan Asllani, i cili u aktivizua nga Inzagi në minutën e 72-të të ndeshjes. Tashmë Interi pret fituesin e duelit Lacio-Juventus për të mësuar se cili do të jetë rivali i tyre në gjysmëfinale të Kupës së Italisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.