VIDEO/ Interi merr fitoren e parë në Champions ndaj kryesusve të grupit, Sherifi i Tiralspolit lë gjurmë me një supergol

0

Interi shenjon fitoren e parë në fazën e grupeve, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-1 kryesuesen e grupit, Sheriff Tiraspol. Dzeko kalon në avantazh në minutën e 34-t, pas një asisti të Vidal, duke mbyllur pjesën e parë me rezultatin 1-0 në favor të zikaltërve.

Në minutën e 52-të Thill shënon një super gol nga goditja e dënimit, duke barazuar shifrat në 1-1. Interi nuk e pranoi golin e pësuar, duke arritur të shënojë dy herë në portën e Sheriff Tiraspol me anë të Vidal dhe Skriniar. Me këtë fitore, Interi ka arritur të ngushtojë distancën me kundërshtarët dhe duke hapur përsëri luftën për fazën me eleminim./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.