VIDEO/ Instikti mbresëlënës i Mesit! Në lu.ftë me kohën dhe me portierin ngjitur me të, argjentinasi të lë me gojë hapur me reflekset e tij

0

Lionel Mesi ishte një protagonist i rëndësishëm në fitoren e mbrëmshme 1-3 të PSG-së kundër Montpeliesë. Argjentinasi shënoi golin e dytë të takimit në minutën e 72-të, duke lënë me gojë hapur tifozët me reflekset e tij. Aksioni fantastik i PSG-së përfundon me Mesin, i cili shërbehet në zonë, ku gjendej fare pranë portierit kundërshtar.

Në lu.ftë me kohën dhe në një hapësirë fare të vogël, sulmuesi i parisienëve arrin ta dërgojë topin në rrjetë. Instikt mbrësëlënës i Mesit, i cili në fare pak sekonda reagon dhe mposht portierin, në një pozicion ku shumë të tjerë do të kishin humbur zotërimin e topit. Thjesht për t’u adhuruar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.