VIDEO/ “Imition” Pep Guardiolën në sjelljen me lojtarët! Shihni gjeniun Tuchel, fitoi dhe i mori krenarinë

0

Manchester City-Chelsea është përballja që do të zhvillohet në finale e “Champions League”, por fillimisht kjo përballje u zhvillua në “Premier League”. Gjeniu Tuchel ka marrë tjetër fitore duke vazhduar ecurinë mbreslënëse në pak muaj te londinezët. Këtë herë në shifrat 1-2 dhe vetë sjellja e Tuchel pas ndeshjes, me mënyrën sesi motivon dhe bisedon me lojtarët të kujton rivalin e tij, Pep Guardiolën.

Por më tepër sesa vetë shifrat e ndeshjes ajo që ka bërë përshtypje në ditën e djeshme ishin statistikat e ndeshjes. Megjithëse me diferencë të vogël por Chelsea kishte më tepër zotërim topi sesa Manchester City. Është vërtet e rrallë që një skuadër t’i marrë Guardiolën në “Ettihad Stadium” edhe krenarinë e madhe të tij për zotërimin e lojës dhe mbajtjen e topit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.