VIDEO/ Imazhe që shihen për herë të parë! Ekziston një dhomë në Katar ku tifozët shkojnë të luten, ndodhi pas ndeshjes së Botërorit

Imazhe, pamje dhe detaje të reja po vijnë nga Katari. Pas pjesës së parë të ndeshjes së sotme mes Katarit dhe Senegalit, është zbuluar në internet një dhomë që deri tani nuk ishte shfaqur në media. Në stadiumet e Katarit është gjithashtu një dhomë e veçantë që tifozët të luten në bazë të rregullave që ka besimi i tyre fetar. Për të vazhduar praktikën deri në fund, gjithashtu këpucët hiqen te dera përpara se të futen për t’u lutur.

Kjo ndodhi menjëherë pas përfundimit të pjesës së parë të Katar-Senegal. Ndërkohë disa pamje të tjera janë zhdukur nga rrjetet sociale, por shihej se turma tjetër që nuk kishte aq fat sa për të përfunduar në dhomë, zgjodhën që të luten në korridoret e stadiumit. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online