VIDEO/ Ia jep topin dhe pastaj ia merr me sparkatë, shihni ndërhyrjen fantastike të Ismajlit ndaj Lautaros

0

Ismajli ishte pjesë e ekipit të Spezias për 90 minuta ndaj Interit. Mbrojtësi shqiptar, së bashku me kolegët e tij arritën të mernin një barazim 1-1 ndaj skuadrës, e cila është shumë pranë fitimit të titullit kampion. Me këtë barazim Spezia mban të sigurtë vendin e 15-të që të siguron qëndrimin në Seria A.

Ismaili u bë pjesë e mediave sociale ditën e sotme, pas një ndërhyrje spektakolare që bëri në fushën e lojës. Pasi gaboi në pasim, Lautaro Martinez arrin të përfitojë dhe t’i afrohet portës. Megjithatë Ismaili e ndjek me shpejtësi sulmuesin argjentinas dhe me një sparkatë fantastike arrin të shpëtojë golin e sigurtë. Vlen të theksojmë se vetëm me anë të perfeksionit, mbrojtësi shqiptar i ka shpëtuar kartonit të kuq, pasi një lëvizje e gabuar do të rezultonte në faull të rrezikshëm. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.