VIDEO/ I përfshirë tek 5 golat e pësuara me gafat e tij! Nëse Marash Kumbulla “kryqëzohet”, Maguire duhet të lërë futbollin!

0

Maguire! Ky është mbrojtësi i marrë nga Manchester United për 87 milionë euro dhe që mban shiritin e kapitenit. Gjithmonë ka marrë vëmendjen e mediave për gafat e mëdha që ka bërë edhe në sezonin e shkuar, por këtë herë është tepruar.

Manchester United ka pësuar 9 gola në 2 ndeshjet e fundit, ndaj Leicester dhe Liverpool. Në të gjitha këto realizime të kundërshtarëve, Maguire ka pasur pjesën e tij të fajit, diku më shumë e diku më pak.

Kjo ishte edhe situata e djeshme teksa gafat e Maguire ishin në kufijtë e qesharakes pasi ishin të shumta në numër dhe nuk i përkasin një mbrojtësi të këtyre niveleve, pa iu futur pjesës së shifrave të transferimit dhe shiritit që mban si kapiten.

Në të pestë golat e pësuar nga Manchester United, Maguire ka gabuar kudo. E nëse përdoret i njëjti barometër, nëse Marash Kumbulla që është në nisje të karrierës “kryqëzohet” për një gabim të bërë ndaj Bodo Glimt, atëherë Mourinho me siguri që do e kishte bërë Maguire që të linte futbollin me performancën e tij ndaj Leicester dhe Liverpool. Sigurisht, nëse trajneri portugez do të kishtë të njëjtin kriter vlerësimi dhe do ta mbanin ende në punë te djajtë e kuq… /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.