VIDEO | Humbje që s’dhemb, Feronikeli largohet me kokën lart nga Sllovakia

0

Feronikeli është mposhtur 2-1 në takimin e parë kualifikues përballë Slovan Bratislavës, një rezultat aspak i keq për skuadrën e IPKO Superliga. Edhe pse dukshëm inferiorë në letër, kampionët e Kosovës bënë një ndeshje të mirë, duke shënuar një gol me Hotin dhe duke mbajtur të hapur kualifikimin.

Slovan Bratislava shënoi me anë të Nono në minutën e nëntë të takimit, ndërsa pas një ore lojë, gjeti golin edhe Sporar, me anë të një penalltia. Në minutën e 67’, Hoti shënoi për ekipin shqiptar, gol që vendosi dhe rezultatin final të sfidës.

UEFA Europa League, kualifikuese

Slovan Bratislava – Feronikeli  2-1
Nono 9’, Sporar 61’ / Hoti 67’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online