VIDEO/ Harrojeni Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, shihni sesi u tall Manuel Akanji me lojtarët e Serbisë

0

Ashtu si edhe në Rusi, futbollistët shqiptarë të Zvicrës kanë pasur mbështetjen e gjithë ekipit. Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin në kryeqendër të vëmendjes dje ndaj Serbisë, megjithëse ky i fundit, ishte disi më i qetë. Mesfushori i Arsenalit i prishi sërish qetësinë kundërshtarëve të tij.

Por në momentin që Xhaka ishte i qetë, ishte Manuel Akanji që mendoi të poshtëronte lojtarët serbë. Gjatë momentit të festimit të Zvicrës pas ndeshjes, Akanji u jepte lamtumirën Serbisë që duhet të kthehet në shtëpi. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.