Video/ Grushti i frikshëm, rivali në “gjumë” pas 40 sekondash

0

Një gusht i frikshëm. Forcë e pabesueshme, që arrin të vendosë në “gjumë” rivalin në ring. Protagonist i goditjes mbresëlënëse është Teofimo Lopez, boksier amerikan i peshave të lehta. Sportisti me origjinë nga Hondurasi cilësohej prej kohësh një talent i madh, por me spektaklin e dhuruar, ai u konfirmua si një bokesier me të ardhme të ndritur.

Lopez i mjaftuan vetëm 40 sekonda për të hedhur në tapet rivalin e tij, Mejzon Menard. Goditja ishte aq spektakolare, sa “knock out” i regjistruar në “Madison Sqare Garden” në Nju Jork, u kthye në një hit, madje u kandidua edhe si goditja e vitit.

21-vjeçari Teofimo Lopez, ka një rekord me 11 fitore (nga të cilat 9 me KO) dhe 0 humbje. Me goditjen e tij, vetëm brenda pak sekondave ai nxorri jashtë loje kundërshtarin 30-vjeçar dhe me eksperiencë të jashtëzakonshme, duke e bërë që të ngjasonte me një boksier amator.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online