VIDEO/ Granit Xhaka tund rrjetën në Europë, Sportingu i përgjigjet me një gol spektakolar nga mesfusha

Arsenali është duke barazuar me rezultatin 1-1 kundër Sportingut të Lisbonës. Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 19, atëherë kur Granit Xhaka shfaqet në zonën e Sportingut të Lisbonës dhe e ndal topin në rrjetë.

Por portugezët janë kundërpërgjigjur me një gol spektakolar në pjesën e dytë të ndeshjes. Një pasim i gabuar në mesfushë rezulton fatal për Arsenalin. Lojtarët e Sportingut vihen në zotërim të topit dhe me një goditje nga mesfusha Gonçalves bën atë që më pak pritej, e dërgon sferën pas shpinës së portierit të “topçinjve”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online