VIDEO/ Goli më unik në Serie A! Me shishen e ujit në dorë dhe një parabël, Destro rrëmben skenën në çmendurinë me 5 gola

Matia Destro ka rrëmbyer gjithë skenën këtë mbrëmje. Sulmuesi italian ka qenë një protagonist absolut në ndeshjen e çmendur mes Xhenoas dhe Veronës që ka përfunduar në shifrat 3-3. Dy prej goalve mbajnë pikërisht firmën e Destros, i cili tundi rrjetën në minutën e 80 dhe të 85.

Por çudia qendron në mënyrën e realizimit të njërit prej tyre. Me shishen e ujit në dorë, futbollisti i Xhenoas mposht portierin e e verdhebluve me një parabël të bukur. Padyshim ky një nga golat më unik në historinë e Serie A./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online