E mori lehtë ndeshjen e fundit me Southampton, trajneri “dënon” Armando Brojën

0

Armando Broja pritej si titullar në ndeshjen e sotme të Southampton kundër Ëolves. Performancat e sulmuesit shqiptar kishin ardhur në rritje dhe kundër Ëest Ham shkëlqeu me mënyrën sesi u paraqit në fushën e lojës. Por në ndeshjen e fundit për Kupë ndaj Sheffield United, Armando Broja e mori shumë lehtë rivalin dhe nuk dha maksimumin e tij në fushë.

Kjo nuk i pëlqeu aspak trajnerit që e tha hapur në konferencën për shtyp. Ishte hera e parë që Broja luante për 90 minuta, por sulmuesi shqiptar nuk e shfrytëzoi mundësinë. Në bazë të formacionit zyrtar që është publikuar nga Southampton ndaj Ëolves, Broja e nis sërish nga stoli. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.