VIDEO/ Gjermania po fiton vetëm me…”presion”! Portugalia shënon 3 gola, por e humb pjesën e parë

Portugali-Gjermani dhuroi gjithçka në këtë pjesë të parë, ku spektaktli nuk ka munguar për asnjë sekondë. Ronaldo nisi siparin e golave në minutën e 15-të, pas një kundërsulmi dhe një asisti të ardhur nga Diego Jota.

Pas këtij momenti Gjermania u hodh e tëra në sulm dhe në minutën e 35-të Ruben Diaz shënon autogol duke sjellë baraspeshën. Ndërsa vetëm 4 minuta më vonë ishte Guerreiro që shënoi në portën e tij, për t’i dërguar shifrat në 1-2. Pra tre gola të shënuar nga lojtarët e Portugalisë, ndërsa Gjermania po triumfon vetëm me presion. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online