VIDEO/ Festa e veçantë e golit të Hungarisë ndaj Francës, rrëmujë e madhe edhe në tavolinën e spikeres të stadiumit

0

Fiola ishte autori i golit të parë të ndeshjes mes Hungarisë dhe Francës. Menjëherë pas realizimit të tij, mbrojtësi 31-vjeçar ka shkuar për të festuar me tifozët. Sigurisht që mënyra e festimit nuk mund të ishte e thjeshtë. Jo vetëm që bëhej fjalë për Francën, por edhe për shkakun se Fiola është nuk njihet si golashënues dhe këtë herë realizoi golin e dytë me fanellën e Hungarisë që nga koha kur e përfaqëson këtë vend.

Pasi topi mbërriti në rrjetë, Fiola u hodh nga barriera dhe shkoi menjëherë në drejtim të tifozëve për të festuar me ta. Gjithashtu duke trembur disi edhe spikeren e stadiumit, për t’ia bërë rrëmujë tavolinën e saj. Por në momente të tilla lejohet gjithçka. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.