VIDEO/ Festa e shfrenuar e Manchester City-t, punonjësi i klubit dhuron spektakël para lojtarëve

0

Manchester City ka fituar sot titullin kampion të Premier League-s. “Qytetarët” kanë përmbysur në minutën e 81-të Aston Villa-n, duke fituar kështu me rezultatin 3-2. Gëzimi ka qenë i madh si për lojtarët ashtu edhe për tifozët, të cilët pushtuan menjëherë fushën pas vërshëllimës përfundimtare të arbitrit.

Festa për futbollistët ka vijuar edhe në dhomën e zhveshjes. Atmosferës festive i janë bashkaur edhe punonjësit e klubit, që janë shfrenuar së bashku me lojtarët. Brandon Ashton, përgjegjësi për fanellat dhe bazën materiale të Manchester City-t, e ka shijuar së tepërmi titullin kampion të klubit ku punon, teksa është zhveshur dhe ka rrëshqitur në dysheme për të festuar suksesin e madh të “qytetarëve”./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.