VIDEO | Euro Teutë, Kastrioti e Luftëtari janë super!

Teuta ka marrë vendin e tretë në klasifikim, pasi ia ka dalë të mposhtë në Korçë Skënderbeun me rezultatin e ngushtë 1-2. Korçarët vazhdojnë të gabojnë dhe e kanë pësuar shumë shpejt. Sidiibe me kokë nuk fali, teksa Teqja u detyrua ta nxirrte topin nga rrjeta. Skënderbeu pati rastet e veta, por në pjesën e dytë Bushiç shënoi edhe golin e dytë. Kjo e bëri edhe më të vështirë për bardhekuqtë. Në fund Krasniqi shënoi një gol që pati vlera vetëm për statistika.

Luftëtari me shumë mundësi i ka mbyllur llogaritë e mbijetesës, pasi mposhti Kukësin me rezultatin 3-2. Hanti, Dunga dhe Rapo kanë zhvlerësuar golat mjaft të bukur të realizuar nga Rroca dhe Uilliam për Kukësin.

Kastrioti, pas pikës së marrë një javë më parë në transfertë me Laçin, ia ka dalë të rikthehet te fitorja në shtëpi me Flamurtarin. Skuadra e Devollit shënoi dy herë në portën e vlonjatëve dhe gjithçka u hap pas një eurogoli të shënuar nga Julian Shehu me një goditje dënimi. Fillimi i pjesës së dytë solli edhe golin tjetër me të zakonshmin Roxher. Një fitore me vlera para finales me Tiranën, skuadër që tanimë numëron vetëm dy pikë më shumë se Kastrioti.