VIDEO/ Eto i parashikoi në finale! Zvicra vazhdon të mbahet nga shqiptarët, mund Kamerunin

Zvicër-Kamerun 1-0 Embolo 48′

Në nisje të Botërorit, Eto kishte një parashikim të guximshëm. Ai u shpreh se Kameruni do të shkonte në finale të Botërorit. Nuk duket se kjo shfrenim imagjinate do të kthehet në realitet.

Zvicra e ka mundur Kamerunin me shifrat 1-0 falë golit të Embolo në të 48. Embolo ka lindur në Kamerun dhe për këtë arsye nuk zgjodhi të festonte. Ndërkohë Zvicra vazhdon të mbahet nga shqiptarët pasi Xherdan Shaqiri dhuroi asistin e golit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online