VIDEO/ Enriko Papa shpërthen në festë pas golit të jashtëzakonshëm me kokë, e dërgon ekipin një hap më pranë “play off”-it për në Europë

Botoshani ka marrë një fitore të rëndësishme pasditen e sotme, duke mposhtur me rezultatin 1-2 Chindia Targovisten. Vendasit kaluan në avantazh të parët në minutën e 41-të, por epërsia e tyre nuk zgjati shumë, pasi Mihai Roman barazoi vetëm dy minuta më vonë.

Për golin e fitores do të mendonte Enriko Papa. Kapiteni i Botoshanit shënon një gol të jashtëzakonshëm me kokë, duke gjëtur shtyllën e dytë të portës së Chindia Targosites. Mesfushori shqiptar ka shpërthyer menjëherë në festë pasi i siguroi skuadrës përmbysjen e rezultatit. Me këtë fitore Botoshani shkon në vendin e 8 në renditje, çka i jep mundësinë të luajë në “play off” për një vend në kualifikueset e Ligës së Konferencës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/