VIDEO/ Ekipi i Sadikut e pëson nga Ekuban, ish-sulmuesi i Partizanit festoon golin e parë për këtë sezon

0

Trabzonspori e ka mbyllur pjesën e parë në shifrat 1-0 kundër ekipit të Armando Sadikut, Erzurum. Futbollisti kuqezi nuk është i pranishëm në fushë për të gjetur golin e parë me skuadrën turke, megjithëse diçka të tillë e ka bërë një emër i njohur për tifozët shqitparë. Bëhet fjalë për Kaleb Ekuban, i cili në të shkuarën ka mbajtur veshur fanellën e Partizanit.

Në sezonin e shkuar futbollisti afrikan ishte një element i rëndësishëm për Trabzonsporin, duke ndihmuar ekipin me golat dhe asistet e tij. Sezoni i ri ende nuk e kishte parë në rolin e protagonistit deri në ndeshjen e sotme, ku ka festuar golin e tij të parë në këtë kampionat të ri./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.