VIDEO/ Edhe VAR-i ia miraton festën, sulmuesi shqiptar tund rrjetën në Europa League

0

Real Betis dhe Celtic e kanë mbyllur në barazim 2-2 pjesën e parë të takimit. Protagonist në këtë takim ishte edhe një sulmues shqiptar. Albian Ajeti ka tundur rrjetën në minutën e 13, por për të festuar ishte ende herët. Arbitri dyshon për prekje të topit me dorë, ndërsa më pas është VAR-i ai që miraton festën për futbollistin shqiptar.

Celtic kalon kështu në epërsi i pari, por në fund nuk ia doli të mbante avantazhin. Skocezët do të shënonin edhe golin e dytë, ndërsa Real Betis do të kthente baraspeshën me dy gola të shpejtë të realizuar në 2 minuta./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.