VIDEO/ Gafa qesharake e Strakoshës, portieri shqiptar e fut topin me duart e veta në rrjetë

0

Gallatasarai është duke udhëhequr me shifrat minimale 1-0 kundër Lacios. Për këtë rezultat turqit duhet të falenderojnë vetëm ekipin bardhekaltër. Pas një devijimi të parrezikshëm nga njëri prej lojtarëve të ekipit italian në zonë, topi dukej se do të kontrollohej me lehtësi nga Strakosha.

Por portieri shqiptar bën më të vështirën e mundshme. Në momentin kur topi vjen pranë tij, gardiani i Kombëtares kuqezi bën gafën e madhe dhe e dërgon sferën me duart e tij në rrjetë. Një autogol ky që ishte krejtësisht i shmangshëm./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.