VIDEO/ E priti këtë moment pafund, Jang Bojs zhgënjen!

0

Duhet të ishte nata e madhe dhe magjike, pasi kthehej të fitonte titullin kampion në Zvicër pas disa dekadash… Jang Bojsi, megjithatë, ka zhgënjyer, edhe pse nisi gjithçka mjaft mirë, kur mbrojtësi Mbabu do të shënonte shumë shpejt për verdhezinjtë, duke ngritur në këmbë stadiumin në Bernë…

Por, nuk shkoi edhe aq mirë më pas, pasi një gabim i vetëm kushtoi shtrenjtë. Një dalje në kundërsulm e Dinamo Zagrebit dhe Orsiç që ndëshkon skuadrën e Sulejmanit, teksa gëzon Ademi.

Në pjesën e dytë, madje, po të mos ishte  portieri i Jang Bojsit, skuadra zviceriane mund të pësonte. Pas shtatë ditësh, në Zagreb, duhet një fitore ose barazim me dy gola e sipër për t’ia dalë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.