VIDEO/ E përmbysi nga 2-0 dhe me trajnerin në burg, Murinjo shkon në dhomën e zhveshjes të Dinamos së Zagrebit

Totenhami u eleminua nga Dinamo Zagrebi, në një ndeshje që ishte mjaft surprizë, pasi në përballjen e parë lojtarët e Murinjos kishin fituar në shifrat 2-0. Kroatët shënuan dy herë në portën e Lloris brenda 90 minutave me Orsic, ndërsa do të ishte përsëri kroati që do të shënonte dhe të tretin në shtesë për të mbyllur gjithçka në 3-0 . Trajneri i Spursave, Murinjo tregon dhe njëherë që është “special one” si e quajnë të gjithë.

Pas përfundimit të sfidës, portugezi shkoi në dhomën e zhveshjes për të uruar kundërshtarin për këtë arritje madhore. Të gjithë të pranishmit në dhomën e zhveshjes kanë vlerësuar gjestin e Murinjos, duke shpërthyer në duartrokitje. Kjo fitore e Dinamos së Zagrebit ishte një përrallë më vete pasi trajneri i tyre, Zoran Mamic, dha dorëheqjen vetëm tre ditë para kësaj përballje pasi u shpall fajtor për korrupsion dhe përfundoi në burg. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online