VIDEO/ E djathta nga distanca e lojtarit të Kombëtares shtang portierin, një tjetër shqiptar i kundërpërgjigjet me gol

0

Lokomotiva e Zagrebit është duke fituar me rezultatin 2-1 kundër Rijekës. Protagonistë në 45 minutat e para kanë qenë edhe dy futbollistë shqiptar, të cilët kanë shënuar nga një gol për skuadrat e tyre. Enis Çokaj shtangu portierin me një goditje nga jashtë zone, duke dyfishuar rezultatin në minutën e 19.

Kundërpërgjigja ka ardhur në minutën e 34-t dhe autor është një tjetër shqiptar. Këtë herë bëhet fjalë për lojtarin e Kombëtares Shpresa, Bernard Karricën, i ngushton rezultatin në 2-1./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.