VIDEO/ Duel si në WWE mes lojtarit të Juventusit dhe Sasuolos, gjyqtari e quajti gol të rregullt për bardhezinjtë

Bardhezinjtë arritën që të fitonin me përmbysje në shifrat 1-2 ndaj Sasuolos në mbrëmjen e djeshme.  Pjesa e parë e ndeshjes mes Sassuolos dhe Juventusit u mbyll me rezultatin shifrat 1-1, falë golave ??të shënuar nga Raspadori dhe Dybala. Në golin e sulmuesit argjentinas, vendasit protestuan për një kontakt të Alvaro Morata me Kyriakopulos.

Paulo Dybala sjell rezultatin në barazim në minutën e 45-të të pjesës së parë të takimit. Pas avantazhit fillestar të Raspadorit, Dybala arrin të shënojë pas rikuperimit të topit të Alvaro Morata-s përgjatë vijës anësore. Pikërisht për këtë situatë të fundit ka protestuar e gjithë Sassuolo. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/