VIDEO/ Dita e shqiptarëve! Berat Gjimshiti çakordon gjithë mbrojtjen e Juventusit me një pasim, Zapata ia shpërblen me supergol

0

Berat Gjimshiti ka dhënë asist në përballjen e sotme mes Juventusit dhe Atalantës. Në minutën e 29 të takimit është shënuar goli i parë i ekipit nga Bergamo me anë të Zapatës. Por për të mbërritur te sulmuesi, ishte pasimi i mrekullueshëm i mbrojtësit të Shqipërisë.

Kështu Gjimshiti ka çakorduar gjithë mbrojtjen e Juventusit me një pasim, duke nxjerrë bukur Zapatën. Ky i fundit ia ka shpërblyer pasimin Gjimshitit duke realizuar një super gol për të tronditur Juventusin. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.