VIDEO/ Dikur mendonin sesi do të ishte futbolli pa Mesin dhe Ronaldon! Përgjigjen e jep Mbape, gola spektakolar dhe Franca eliminon Poloninë

0

Dikur mendonin sesi do të dukej futbolli pa Mesin dhe Ronaldon. Por tashmë është koha e yjeve të rinj si Mbappe apo Haland, megjithëse ky i fundit nuk u kualifikua dot në Botëror. Mbape është treguar fantastik në fitoren e sotme të Francës ndaj Polonisë me shifrat 3-1, duke kapur çerekfinalen.

Realizimi i parë mbërriti nga Giroud në minutën e 43 pas asistit të Mbape. Në pjesën e dytë ishte koha që ylli të PSG të linte gjurmë me dy super golat e tij që meritojnë vetëm duartrokitje. Në sekondën e fundit të takimit, arbitri do të akordonte një penallti për Poloninë, që Leëandoëski ta mbyllte duke tundur rrjetën Botërorin e Katarit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.