VIDEO/ Dikur e linte Skënderbeu pa Europë tani elimonojnë “mjeshtrin” Murinjo! Te Zagrebi shfaqet “këmba e Zotit”

0

Dikur ishte Skënderbeu që e linte pa Europë, ndërsa sot eliminojnë një mjeshtër si Murinjo. Futbolli vrapon vrullshëm dhe diferencat me skuadrave sheshohen gjithnjë e më tepër. Një mbrëmje e madhe rezultoi kjo e sotma për Dinamon e Zagrebit. Kampionët e Kroacisë bënë një arritje ndoshta të paimagjinueshme për ta, teksa kanë lënë jashtë Europa League Totenhemin.

Londinezët fituan sfidën e parë me shifrat 2-0, por në Kroaci ende nuk ishin dorëzuar. Orsiç me dopietën e tij e dërgon sfidën në shtesë, atje ku do të ishte po ai që do i jepte golin e “knock out“-it ekipit të Murinjos. Të Zagrebi shfaqet “këmba e Zotit“, teksa Orsiç në stilin Maradona merr përpara ekipin e Spërsave, duke nisur arratinë që nga mesfusha për të lëshuar më pas në hyrje të zonës një perlë të vërtetë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.