VIDEO/ Një prej më të mirëve që erdhi në Superiore! Nuk ndalet Peter Olainka, i shënon edhe Rangers

0

Peter Olayinka është një prej lojtarëve të huaj më të mirë që ka ardhur ndonjëherë në Superiore. Spikati tek Skënderbeu dhe më pas po shkëlqen në Europë, teksa pasi rrëmbeu vëmendje në “Champions League”, po shkëlqen edhe në “Europa League”.

25 vjeçari nga Nigeria po kalon një super formë tek Slavia Pragës për disa vite me radhë. Në ndeshjen që po luhet aktualisht në “Europa League” kundër Rangersit dhe ku rezultati mbetet në shifrat 0-1, Olayinka ka një shënuar një super gol me kokë në minutën 14-të. Goditja ishte shumë e shpejtë sa portieri i Rangersit nuk mundi ta kapte. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.