VIDEO/ Detaji që bën diferencën, momenti kur Haland tregon se sjellja qendron mbi gjithçka

0

Me milionat që derdhen në llogarinë bankare të tij dhe me famën që nuk i mungon për asnjë moment, Erling Haland ka gjetur sekretin për të qendruar me këmbë në tokë. Mendjemadhësia nuk është pjesë e karakterit të norvegjezit, që u jep leksione yjeve të Mançester Sitit mbi sjelljen që duhet të tregojnë.

Në ndeshje ne fundit të luajtur në kampionat, kamerat kanë kapur një detaj që ka bërë diferencën dhe që është lakuar gjerësisht në rrjetet sociale. Lojtarët heqin bluzat e tyre dhe i hedhin ato tutje në drejtim të punonjësit të klubit, ndërkohë që Haland ka treguar përulësi duke u afruar vetë pranë tij për t’ja dorëzuar veshjen në dorë. Një gjest që tregon se respekti qendron mbi gjithçka./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.