VIDEO / Junajtid vazhdon marshimin, Çelsi ngec përsëri

0

Mançester Junajtid ka arritur fitoren e katërt radhazi. Largimi i Zhoze Murinjos, duket se ka pasur efektin e dëshiruar. “Djajtë e kuq” mundën me rezultatin 2 – 0 Njukasëllin falë golave të Rashford dhe Lukakut.

Çelsi nuk di të fitojë sërish në “Stamford Bridge”. Skuadra e drejtuar nga Maurisjo Sarri u ndal në një barazim pa gola ndaj Sauthempton. Pas këtij rezultati te “blutë e Londrës”, s’mund të flitet më për titullin kampion, pasi është e qartë se beteja e vërtetë është ajo për vendin e katërt, që të çon në Champions.

Në ndeshjet e tjera të Premier League, Bërnli dhe Suansi fituan transfertat respektive ndaj Hadërsfilldit dhe  Uolves, ndërsa Uest Hem u ndal në një barazim  2 – 2 me Brajton.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.