VIDEO/ Bayern-i djersin deri në minutën e fundit, Salzburgu e surprizon në shtëpi

Bayern shmangu një humbje turpëruese në transfertë ndaj Salzburg-ut, teksa arriti të barazojë në minutën e fundit të takimit. Në minutën e 21-të Adamu i Salzburg-ut surprizoi portierin Ulreich me një gol shumë të bukur. Pas këtij momenti bavarezët provuan gjithçka për të barazuar, por do të gjente golin vetëm në minutën e fundit të sfidës me anë të Coman.

Francezi mori një kros nga ana e Thomas Muller dhe e realizoi me sukses duke e mbyllur takimin në 1-1. Ndeshja e dytë do të luhet në Gjermani ku ish-kampionët e Europës, do të duhet të fitojnë me patjetër sfidën në mënyrë që të mos kenë surpriza./Elio Hajdari-Sport Ekspres/