VIDEO/ Barcelona hedh pas krahëve eliminimin falë Mesit, katalanasit e shohin kreun vetëm 4 pikë larg

0

Barcelona ka hedhur pas krahëve eleminimin ndaj PSG-së me një fitore të thellë 4-1 ndaj Hueskas. Kjo ndeshje kishte protagonist Lionel Mesin, i cili shënoi dopietë dhe dhuroi një asist. Ndeshja filloi me vrull nga ana e Barcelonës, të cilët e gjetën shpejt golin në minutën e 13-të me Mesin. Në të 35-tën Grizman dyfishon shifrat për Barcelonës, por Mir realizon nga penalltia për Hueskan dhe mbyll pjesën e parë në 2-1.

Karakteristë e Barcelonës këtë sezon është që po shënojnë të rinjtë, teksa në të 53-tën Mingueza realizon golin e tretë për katalanasit, pas një asisti të Mesit. Në fund të takimit ishte pikërisht argjentinasi, Leo Mesi që shënon golin e katërt dhe mbyll me sukses këtë sfidë. Tashmë Barcelona është vetëm 4 pikë larg vendit te parë në kampionat që mbahet nga Atletiko Madridi./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.