VIDEO/ Barcelona gjithnjë e më pranë Realit, Mesi është personazhi kryesor i katalanasve

0

Barcelona fiton 4-2 ndaj Getafes dhe mgjitet në vendin e tretë në kampionat. Tashmë bluagranasit kanë 68 pikë dhe kanë mundësi të parakalojnë Realin e Madridit nëse arrijnë të fitojnë ndeshjen e tyre të prapambetur. Siç ka ndodhur dhe kohët e fundit, Lionel Mesi ishte personazhi kryesor i kësaj sfide, ku arriti të shënojë një dopietë.

Araujo dhe një autogol i Çaklas siguruan fitoren e skuadrës së Barcelonës, e cila është duke luftuar në dy fronte, në kampionat dhe në Kupën e Spanjës. Nga ana tjetër Getafe, mbetet në vendin e 15-të, duke rrezikuar qëndrimin në La Liga./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.