VIDEO/ Barça prek fundin! Busquets bën lojën e pisët, i hedh topin e dytë rivalit dhe shpëton katalanasit nga goli

0

Barcelona ka prekur fundin, teksa nuk po arrin dot të fitojë as me ekipet me të cilat 3 pikët duken detyrim në letër. Sot katalanasit janë ndalur në barazim 0-0 nga Cadiz-i. Megjithatë takimi mund të fliste edhe në favor të kundërshtarëve. Kur po luheshin sekondat e fundit të ndeshjes, Busquets bën lojën e pisët.

Kapiteni i Barcelonës hedh topin e dytë që gjendej në fushë në drejtim të rivalit dhe shpëton skuadrën nga një gol i pësuar. Kjo pasi aksioni i Cadiz-it përfunon me një top të ndalur në rrjetën e mbrojtur nga Ter Shtegen. Busquet është ndëshkuar me karton të verdhë për këtë vepriim./Halit Delibashi/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.