VIDEO | Barça fiton me përmbysje, Arsenali largohet duarbosh

0

Barcelona arriti të fitojë me përmbysje 2-1 përballë Arsenalit, takim i vlefshëm për torfeun Gamper. Katalanasit e panë veten në disavantazh në pjesën e parë, pasi Obamejang shënoi në minutën e 37’. Fraksioni i parë i lojës, u mbyll me rezultatin 0-1 në favor të “Topçinjve”. Pjesa e dytë, foli vetëm për Barcelonën.

Valverde aktivizoi thuajse të gjithë lojtarët më të mirë dhe ndryshimi i rezultatit erdhi. Fillimisht, ishte mbrojtësi Maitland-Niles që shënoi një autogol, ndërsa në sekondat e fundit të sfidës, Suarez realizon një supergol, duke i dhënë fitoren kampionëve të Spanjës.

Trofeu Gamper, finale
Barcelona – Arsenal 2-1
Maitland-Niles (ag) 68’, Suarez 89’ / Obamejang 38’

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.