VIDEO/ Atalanta i ndal hovin Milanit, mposht kuqezinjtë dhe i jep asist Interit e Juventusit

Hovi fatastik i Milanit është ndalur mbrëmje e sotme nga Atalanta. Gasperini duket se e ka mësuar recetën për të mposhtur kuqezinjtë, teksa ai rezultat 5-0 një sezon më parë është ende i freskët të ekipi i Piolit. Bergamaskët kanë triumfuar me shifrat 0-3 në “San Siro”, ku siparin e golave e ngre Romero në të 26-n.

Më pas është Iliçiç ai që tregohet i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, ndërsa shifrat përfundimtare të takimit i vulos Duvan Zapata me atë gol në minutën e 77. Me këtë rezultat Atalanta i jep një asist Inerit e Juventusit, që tashmë do të ndezin edhe më shumë luftën për titull, duke qenë se diferencat me Milanin nuk janë shumë të mëdha./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online