VIDEO/ Arsyeja se përse tifozët e duan Brojën para tij, Abraham vazhdon me zakonet e vjetra edhe në sezonin e ri

0

Në përgatitjet për nisjen e sezonit të ri, Chelsea kishte provën e parë të vërtetë kundër Arsenal. Ekipi i drejtuar nga Tuchel fitoi në shifrat 1-2, por disa probleme nga e shkuara duket se nuk ka ende zgjidhje. Gjithçka lidhet me Abraham dhe Ëerner që kanë mungesë saktësie për shfrytëzimin e rasteve dhe shënimin në portën kundërshtare.

Por sigurisht që Ëerner fiton më shumë pikë sesa Abraham pasi i vjen më tepër në ndihmë ekipit më tepër me tërheqjen në sulm dhe hapësirat që i krijon shokëve të tjerë të skuadrës. Ndërkohë Abraham ka ulje të dukshme të nivelit dhe mungesë saktësie përpara portës.

Një gol do ta realizonte kundër Arsenalit, por sigurisht që detyra ishte më shumë se e thjeshtë në momentin kur topi përfundoi në rrjetë pas “dhuratës” së bërë nga lojtarët e Arsenalit. Ndërkohë një tjetër rast flagrant është humbur në minutën e 87, me Abraham që rikthehet të marrë kritikat e tifozëve. Shpeshherë në rrjetet sociale mbështetësit e Chelsea-t vazhdojnë që të kërkojnë largimin e Abraham duke preferuar Armando Brojën para tij. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.