VIDEO/ Arsenali e nis me “huqet“ e vjetra, “topçinjtë“ shtangen nga ekipi që sapo u ngjit në Premier League

Sezoni i ri nis me “huqet” e vjetra për Arsenalin. Ekipi i drejtuar nga Arteta ka zhgënjyer mbrëmjen e sotme, teksa është mposhtur me shifrat 2-0 nga Brentford. Bardhekuqtë vijnë në Premier League pas sezonit të fundit të kaluar në Championship dhe bëjnë menjëherë surprizën e bukur.

Brentford shtang Arsenalin dhe tund dy herë rrjetën, nga një herë për secilën pjesë. Sergi Canos shënon golin e parë në Premier League këtë sezon në minutën e 22-të, ndërsa në të 73-të është Norgaard që pas një rivënie të gjatë anësore dyfishon gjithçka./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/IFAST66/status/1426280843325198340

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online