VIDEO/ Armando Sadiku konfirmon formën e mirë në Spanjë, shënon një tjetër gol me Kartagjenën

0

Armando Sadiku po kalon një formë të mirë në La Liga 2 këtë sezon. Sulmuesi shqiptar ka shënuar sot golin e tij të tretë në kampionat. Lojtari nga Elbasani ka tundur rrjetën e Alavesit në minutën e 2-të të shtesës së pjesës së parë. Kartagjena fiton të drejtën e një penalltie dhe pranë 11 metrave qendron pikërisht Sadiku.

Ky i fundit tregohet i saktë përpara portës dhe mposht portierin kundërshtar për ta dërguar skuadrën në epërsi në dhomat e zhveshjes. Por me fillimin e pjesës së dytë Alaveshi është kundërpërgjigjur me Miguel de la Fuenten, i cili barazon rezultatin në minutën e 47. Përballja ka përfunduar me shifrat e barabarta 1-1, me ekipet që ndahen kështu me nga një pikë nga stadiumi./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.