VIDEO/ Rrjetet sociale shkatërrojnë karriera! Ky është futbolli modern, Maguire bën tjetër gafë të pafalshme me Gjermaninë

0

Futbolli modern është i tillë, rrjetet sociale shkatërrojnë karriera. Nëse më parë ka pasur pak mundësi për lojtarët që të bënin kalimin e madh dhe sigurisht, më pak pagesë për të njëjtën punë, tashmë presioni është i lartë dhe asgjë nuk shpëton në sytë e sportdashësve.

Rrjetet sociale mund të arrijnë deri në atë pikë sa të “mbyllin para kohe karrierën” e një lojtari. E tillë paraqitet situata për Harry Maguire. Pas çdo gabimi të këtij futbollisti, menjëherë do të publikoheshin video të ndryshme duke e tallur këtë mbrojtës, për të kaluar të gjitha limitet.

Tashmë ky presion ka ndikuar edhe te vetë Maguire, që e ka përkeqësuar më tepër paraqitjen e tij. Një tjetër gafë ka ardhur në përballjen me Gjermaninë, duke i falur një gol pancerave në atë barazim 3-3. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.