VIDEO | Argjentina zbavitet me Irakun, festa është për Lautaron

0

Argjentina, duhet theksuar pa Leo Mesi ka arritur që të marrë një fitore të pastër 4-0 ndaj një kundërshtari modest si Iraku. Skuadra e  Teknikut Skaloni dominoi gjatë gjithë ndeshjes e cila u zhvillua në Arabinë Saudite. Për t’u veçuar gjithashtu se Iraku nuk arriti do të që godiste asnjëherë në portën e argjentinasve.

Goli i parë erdhi Lautaro Martinez, i cili pas një harkimi nga e majta devijoi me kokë mjaft saktë duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, por dhe duke shënuar golin e tij të parë me fanellën e Kombëtares.

Nëse Lautaro u zhbllokua nuk po ndodh diçka e tillë me Paolo Dibalën, i cili vijon të mos shënojë. Pas Lautaros shënuan dhe Perejra, Pezella dhe Serbi në fraksionin e dytë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.